Pravidla FifaFans ligy

 1. Jak se stát plnohodnotným hráčem
 • 1a Registrace
  Plnohodnotným hráčem se stáváte ve chvíli registrace na naše stránky fifafans.cz. Po registraci musíte vyčkat na manuální přiřazení do ligy. Liga vám bude stanovena náhodně, avšak budete přidán do té nejnižší aktivní soutěže. (Viz. Schéma ligy). O lepší ligu a umístění poté musíte bojovat J.
 • 1b Odkaz
  Odkaz na registraci k našim stránkám: http://fifafans.cz/registrace/; doporučujeme jako nick nastavit již váš herní nick na PlayStationTM Network, Originu či Microsoft účtě. Vyhrazujeme si plné právo na lhůtu manuálního přiřazení vašeho účtu k dané lize (zpravidla však doba přiřazení nepřesahuje 24hod. od chvíle registrace). Stav přiřazení je možné zkontrolovat v tabulkách lig, kde se objeví vaše herní přezdívka s vaším týmem.
 1. Systém FIFAFANS Ligy, Týmy, Schéma tabulek, sestup/postup, kvalifikace
 • 2a Systém
  Naše liga je odlišná od běžných na které jste zvyklí hned v několika ohledech. Místo jedné velké ligy máme několik lig řazených podle úrovně. V jedné lize je max. 12 hráčů. Těchto 12 hráčů vzhledem k pořadí ligy bojuje o postup do vyšší soutěže (v případě 1. SuperLigy bojují hráči o Pohár pohárů FIFAFANS, který je u nás největší možnou výhrou, kterou můžete získat. Později za vítězství v lize také dostane hodnotné ceny.
 • 2b Týmy
  Po přiřazení do ligy vám bude přidělen automaticky tým (defaultně jeden z 12. Nejlepších, které jsou pro danou úroveň ligy povolené). Žádný z manažerů nesmí mít stejný tým v rámci stejné ligy (tzn. Každá liga = 12 týmů). Mezi manažery je možné si před oficiálním začátkem domluvit výměnu týmů, která bude administrátorům ligy oznámena, až v den, kdy bude vyhlášeno „Přestupové období“. Možné je také si vyměnit tým za jiný, který není mezi defaultními 12ti nejlepšími, nicméně se tímto sami znevýhodňujete a snižujete si šanci na výhru.

  § 2c Postup/Sestup/Kvalifikace
  V 1. Super Lize již postup není nikam možný, protože 1. Super Liga je nejvyšší možná soutěž. Je v ní však možné sestoupit. V případě, že bojujete v nižší lize, tak nejen že bojujete o výhru a titul, ale také o postup.
  Postup (týká se 2. a nižší ligy): Postupují z každé ligy právě 3 manažeři. Výherce titulu, který obsadí 1. Místo, postupuje do vyšší soutěže přímo. Manažeři, kteří se umístí na 2. a 3. místě budou po skončení sezóny přiřazeni do Kvalifikace, která funguje na principu malé ligy o 4 hráčích (Vždy 2 z ligy, kteří sestupují a 2 z nižší ligy, kteří postupují). Kvalifikace funguje na principu tabulky. Každý však s každým hraje pouze 1x. Do vyšší soutěže postupují (nebo se udrží) ti, kteří jsou na 1. a 2. místě. 3. a 4. místo sestupuje do nižší ligy. POZOR! Manažeři, kteří se do kvalifikace dostali sestupem z vyšší soutěže, začínají výhodně s 1 BODEM navíc. (Poznámka: V kvalifikaci Vám bude přiřazen nový tým. Všichni 4 hráči budou hrát se stejným týmem, aby šance na postup u všech byly stejné. Tým může mít 5 hvězdiček stejně tak, jako 2 hvězdičky. To se bude každou sezónu měnit. Doufáme, že toto zpestření uvítáte.)

Sestup: V případě, že na konci sezóny skončíte na sestupových příčkách (11. a 12. místo), tak sestupujete přímo. Pokud obsadíte sestupovou příčku, která vás řadí do kvalifikace, budete po sezóně bojovat o udržení se ve stávající lize.

 • 2d Grafické schéma pro lepší pochopení
 1. Komunikace
 • 3a Chaty
  Před začátkem sezóny budete vždy přiřazeni do příslušného skupinového facebookového chatu s ostatními hráči pro vaši danou ligu. Tento chat bude sloužit k domluvě na zápasy.
  § 3b Nemáš Facebook?
  Pokud nemáš facebook, je potřeba zanechat na sebe jiný kontakt, na kterém tě hráči mohou zachytit a domluvit se s tebou na zápasech. Ber na vědomí, že zápasů za sezónu je 22. Je potřeba být alespoň trochu aktivní. (Skype, telefonní číslo, email)
 • 3c Důležité informace
  Všechny důležité informace, které budete potřebovat vědět, najdete, buď na našich webových stránkách, a nebo na facebookové skupině. (Je potřeba sledovat pravidelně). (Poznámka: Budete-li mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se ihned obrátit na jednoho z administrátorů ligy a my vám se pokusíme co nejdříve odpovědět. Nebo pište na jistotu na info@fifafans.cz)
 1. Odeslání výsledků

 • 4a Zapsání
  Poté co odehrajete zápas, vítěz zápasu zapíše na webové stránce v příslušném okně výsledek zápasu, který bude v nejbližší chvíli manuálně dopsán do tabulky.
 1. Limity a délka sezóny
 • 5a Zájem
  Vzhledem k tomu, že fifafans liga je online, jsou vaše výsledky spojené jak s vaší aktivitou a přístupem, tak aktivitou všech ostatních. Je ve vašem zájmu odehrát co nejvíce zápasů. Protože se hraje pouze 22 zápasů za sezónu (a je pouze 12 hráčů v lize) může i poslední kolo rozhodnout o vašem umístění.
 • 5b Limity
  Vzhledem k nastavení naší ligy, kde hraje maximálně 12 hráčů v jedné lize a maximální počet zápasů je 22 požadujeme od vás za sezónu odehrát všechny zápasy. Není to nic nemožného vzhledem k času, který na to budete mít. (viz.. § 5c Délka sezóny)
 • 5c Délka sezóny
  Sezóna bude trvat 3-4 týdny, poté končí a dohrávají se kvalifikace. Důležité odpočítávání časů bude vždy na webové stránce.
 1. Pravidla a nastavení ligových zápasů
 • 6a Základní nastavení
  Protihráče si vždy musíte přidat na PSN do přátel a odehrát s ním zápas ve Friendly season (Přátelské sezóny) online.
  Soupisky: Online
  Délka: 6-7 minut / poločas
  Hosté/Domácí: Každý odehraje 1 Zápas jako domácí a 1 jako hostí.
  Control: Semi-asist.
  POVINNOST vždy rozehrávat ze středu hřiště na svou stranu (=nerozehrát a neběžet okamžitě na bránu)
 1. Penalizace, diskvalifikace a jiné zákazy.
 • 7a Opuštění hry před závěrečným hvizdem
  V případě, že hru opustíte před závěrečným hvizdem zcela záměrně (Lost connection se řeší vzájemnou dohodou hráčů; příklad: Hra spadne za stavu 1:0 v 60. Minutě.; hráči se domluví, že budou hrát první poločas jen do 30. Minuty se stávajícím skóre 1:0 (pouze příklad)) zápas automaticky prohráváte diskvalifikačním skóre 3:0 (Pokud rozdíl skóre není vyšší = v případě leavnutí za stavu 7:0 se skóre ponechává); při častém a opakovaném opouštění zápasů dostanete napomenutí, případně končíte pro danou sezónu se všemi prohranými zápasy a vedení rozhodne o vaší další účasti. (Poznámka: Každému se jednou stane, že nemá svůj den, ale je to jen hra. Vždy se dá dohrát.)

 

 

 • 7b Vulgarita, Nadávky atd.
  Jestliže budete na facebookové skupině, v chatu, ve hře a jinde na místech spojených s naší ligou používat vulgární výrazy, budete okamžitě upozorněn a dostáváte napomenutí. V případě, že budete dál pokračovat s vulgárním vyjadřováním, budete okamžitě diskvalifikován a může vám být znemožněn jakýkoliv přístup na naše stránky a ligu.

  § 7c Podvody
  Za jakékoliv porušení pravidel či podvádění bude okamžitá diskvalifikace.
 1. Turnaje, Liga mistrů, Evropská liga, Mistrovství světa
 • 8a Kvalifikace do Ligy Mistrů a Evropské ligy
  V každé sezóně po prvním hracím týdnu dostanou hráči z lig možnost zahrát si Ligu mistrů a Evropskou ligu. Tyto turnaje však nebudou zpřístupněny pro každého.
  Ligu mistrů každou sezónu hraje právě 16 hráčů (Všech 12 hráčů z 1. SuperLigy a poté 2 hráči z každé divize 2. Ligy, kteří budou v momentě vyhlášení Ligy Mistrů na 1. a 2. místě!
  Evropskou ligu každou sezónu hraje právě 8 hráčů (4 z každé divize 2. Ligy, kteří v momentě vyhlášení Evropské ligy budou na 3. až 6. Místě)

  § 8b Systém hraní a pravidla pro LM a EL
  Liga mistrů: Liga mistrů se první 2 kola (tj. osmifinále a čtvrtfinále) hraje na 1 vítězný zápas. (V případě remízy se hraje nový zápas). 3. Kolo (semifinále) se hraje na 2 zápasy (nikoli vítězné), ve kterých rozhodne součet skóre (jako při opravdové LM), avšak neplatí, že gól, vstřelený na půdě soupeře má vyšší váhu = všechny góly mají váhu stejnou. Pokud součet skóre bude po prvních 2 zápasech stejný, hraje se třetí zápas (rozhodující), v případě dalších remíz se hraje do té doby, než jeden ze semifinalistů vyhraje. Finále se opět hraje pouze na 1 vítězný zápas! (V případě remízy se opět hraje zápas další).
  Evropská liga: Evropská liga funguje na stejném principu jako LM, avšak vzhledem k 8mi místům se začíná již čtvrtfinále.

  § 8c Mistrovství světa
  Mistroství světa bude vyhlášeno v předem neobjasněném čase některým z administrátorů. Pravidla, kvalifikace atd. budou také zveřejněny později.

 

 1. § 8d FIFAFANS.cz superturnaj
  Tento turnaj se pořádá jednou za 4 sezóny. Registrováni jsou všichni aktivní hráči, kteří v dané sezóně hrají. Každé kolo se hraje na 1 vítězný zápas.Od Osmifinále platí stejná pravidla jako v Lize mistrů a Evropské lize

 

9. Lagy a jiné problémy

§9a Lagy při zápase
Pokud hrajete zápas, který se laguje, máte pravomoc tento zápas opustit bez jakýchkoliv sankcí. Avšak je třeba okamžitě informovat soupeře, z jakého důvodu byl tento zápas přerušen. Zápas však můžete opustit pouze ve chvíli, kdy začne lagovat, nikoliv po 5minutách lagování, aby předešlo zneužití. Pokud se rozhodnete i přes lagy v zápase pokračovat, máte oba stejné podmínky a zápas se stává plnohodnotným. Interval pro opuštění hry od chvíle, kdy se objeví lagy, se stanovuje na cca 20 vteřin. Pokud dostanete v tomto čase gól, tak se nepočítá.
§9b Chyba ve spojení
Pokud jste v lize s hráčem se kterým máte problém se spojit na playstationu (Chyba ve spojení), tak zkuste zápasy odehrát další den. Pokud problém bude přetrvávat je na hráčích jak se domluví, zda-li zápasy kontumují a domluví na skóre vítězství a vítězství, nebo remíza a remíza. Toto je jediný případ, kdy je povoleno zápas zapsat kontumačně, aniž by byl admin kontaktován o tomto problému. Pokud se však jedná o hráče, který má tento problém s větším počtem ostatních hráčů, poté zápasy nezapisujte a ihned kontaktujte admina!

 

Všichni administrátoři FIFAFANS ligy si vyhrazují veškerá práva pravidla jakkoliv měnit.